CGP1C331MLYDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C331MLYDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C331MLYDAAWL35
Description
CER DISC 330PF 8000 Y5P 20%
Detailed Description
330 pF ±20% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor Y5P Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.886" Dia (22.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)