CGP1C331KUYDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C331KUYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C331KUYDBAWL35
Description
CER DISC 330PF 4000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)