CGP1C330KNSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C330KNSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C330KNSDBAWL25
Description
CER DISC 33PF 10000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±10% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)