CGP1C330KKSDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C330KKSDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C330KKSDDAWL25
Description
CER DISC 33PF 6000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)