CGP1C330JKSDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C330JKSDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C330JKSDBAWL35
Description
CER DISC 33PF 6000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)