CGP1C300KLSDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C300KLSDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C300KLSDAAWL25
Description
CER DISC 30PF 8000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
30 pF ±10% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)