CGP1C181KGSDBA7317
DigiKey Part Number
399-CGP1C181KGSDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C181KGSDBA7317
Description
CER DISC 180PF 2000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)