CGP1C180KHSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C180KHSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C180KHSDBAWL25
Description
CER DISC 18PF 3000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
18 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)