CGP1C152MNWDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C152MNWDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C152MNWDDAWL35
Description
CER DISC 1.5NF 10000 Y5U 20%
Detailed Description
1500 pF ±20% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.571" Dia (14.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)