CGP1C150JHSDDAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP1C150JHSDDAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C150JHSDDAWL50
Description
CER DISC 15PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)