CGP1C122KDYDDA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P Radial, Disc
CGP1C122KDYDDA7317
DigiKey Part Number
399-CGP1C122KDYDDA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C122KDYDDA7317
Description
CER DISC 1.2NF 1000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)