CGP1C121KGSDDAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP1C121KGSDDAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C121KGSDDAWL50
Description
CER DISC 120PF 2000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)