CGP1C121JHSDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C121JHSDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C121JHSDDAWL25
Description
CER DISC 120PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)