CGP1C121JGSDBA7301
DigiKey Part Number
399-CGP1C121JGSDBA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C121JGSDBA7301
Description
CER DISC 120PF 2000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)