CGP1C110JGSDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C110JGSDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C110JGSDDAWL35
Description
CER DISC 11PF 2000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
11 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)