CGP1C102MLVDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C102MLVDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C102MLVDAAWL25
Description
CER DISC 1NF 8000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)