CGP1C101JGSDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP1C101JGSDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C101JGSDBAWL50
Description
CER DISC 100PF 2000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)