CDR35BX224AKWS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 51
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
CDR35BX224AKWS
DigiKey Part Number
CDR35BX224AKWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR35BX224AKWS
Description
CAP CER 0.22UF 50V BX 1825
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR35BX224AKWS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Bulk
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)