CDR32BP561BKWS7185
DigiKey Part Number
1001-2446-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP561BKWS7185
Description
CAP CER 560PF 100V BP 1206
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CDR32BP561BKWS7185 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)