CDR31BP680BFUS7185 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
CDR31BP680BFUS7185
DigiKey Part Number
1001-2395-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP680BFUS7185
Description
CAP CER 68PF 100V BP 0805
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BP680BFUS7185 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)