CDR04BX104AKWS
DigiKey Part Number
1001-2327-2-ND - Tape & Reel (TR)
1001-2327-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2327-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR04BX104AKWS
Description
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1812
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CDR04BX104AKWS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)