Image for CBR05C150FAGAC is not available
CBR05C150FAGAC
DigiKey Part Number
399-CBR05C150FAGACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR05C150FAGAC
Description
15.0PF 250V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)