CBR02C240F9GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
24 pF ±1% 6.3V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CBR02C240F9GAC
DigiKey Part Number
CBR02C240F9GAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR02C240F9GAC
Description
CAP CER 24PF 6.3V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR02C240F9GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)