CBR02C200G9GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 99.767
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Johanson Technology Inc.
Johanson Technology Inc.
20 pF ±2% 6.3V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CBR02C200G9GAC
DigiKey Part Number
CBR02C200G9GAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR02C200G9GAC
Description
CAP CER 20PF 6.3V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR02C200G9GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)