CAS26C820JAGFC
DigiKey Part Number
399-CAS26C820JAGFCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS26C820JAGFC
Description
SFTY 2211 82PF X1 250 / Y2 250 C
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAS26C820JAGFC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)