CAS21C331KARFC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
330 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAS21C331KARFC
DigiKey Part Number
399-CAS21C331KARFCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS21C331KARFC
Description
SFTY 2220 330PF X1 250 / Y2 250
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAS21C331KARFC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)