CAS18C681KARGC
DigiKey Part Number
399-CAS18C681KARGCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS18C681KARGC
Description
SFTY 1812 680PF X2 250 X7R 10%
Detailed Description
680 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CAS18C681KARGC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)