CAS18C391JAGFC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
390 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CAS18C391JAGFC
DigiKey Part Number
399-CAS18C391JAGFCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS18C391JAGFC
Description
SFTY 1812 390PF X1 250 / Y2 250
Detailed Description
EDA/CAD Models
CAS18C391JAGFC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)