CAS17C101JAGGC
DigiKey Part Number
399-CAS17C101JAGGCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS17C101JAGGC
Description
SFTY 1808 100PF X2 250 C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAS17C101JAGGC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)