CAN21X334KARACTU
DigiKey Part Number
399-CAN21X334KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAN21X334KARACTU
Description
CAP CER 2220
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAN21X334KARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)