CAN19X332KAGACTU
DigiKey Part Number
399-CAN19X332KAGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAN19X332KAGACTU
Description
CAP CER 1825
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAN19X332KAGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)