CA064C471M5RACTU is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7.955
Datasheet
470pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric)
CA064C471M5RACTU
DigiKey Part Number
399-CA064C471M5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064C471M5RACTU
Description
CAP ARRAY 470PF 50V X7R 0612
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CA064C471M5RACTU Models
Category
Circuit Type
Isolated
Manufacturer
KEMET
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
470pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)