CA064C103K5RAC7800 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 10.059
Datasheet
10000pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric)
CA064C103K5RAC7800
DigiKey Part Number
399-CA064C103K5RAC7800TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064C103K5RAC7800
Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CA064C103K5RAC7800 Models
Category
Circuit Type
Isolated
Manufacturer
KEMET
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
10000pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)