C921U331KYYDCAWL20 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U331KYYDCAWL20
DigiKey Part Number
C921U331KYYDCAWL20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U331KYYDCAWL20
Description
CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C921U331KYYDCAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)