C751U332MSVDAA7301
DigiKey Part Number
399-C751U332MSVDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C751U332MSVDAA7301
Description
CAP CER DISC SAFETY
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C751U332MSVDAA7301 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)