C4540C223KFGACAUTO
DigiKey Part Number
399-C4540C223KFGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4540C223KFGACAUTO
Description
CAP CER 4540
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 Nonstandard SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4540C223KFGACAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±10%
Package / Case
Nonstandard SMD
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.449" L x 0.402" W (11.40mm x 10.20mm)