C327C332KDR5TA
DigiKey Part Number
399-C327C332KDR5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C327C332KDR5TA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C327C332KDR5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.320" (8.13mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)