C320C471JCG5TA
DigiKey Part Number
399-14746-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C471JCG5TA
Description
CAP CER 470PF 500V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C320C471JCG5TA Models
Category
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C