Image for C276TSN5120LP0J is not available
C276TSN5120LP0J
DigiKey Part Number
399-C276TSN5120LP0J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C276TSN5120LP0J
Description
12 UF 70 VV
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Category
Voltage Rating - AC
470V
Manufacturer
KEMET
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Box
Applications
Motor Run
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Capacitance
12µF
Package / Case
Radial, Can
Tolerance
±5%