C2225C824MARACTU
DigiKey Part Number
399-C2225C824MARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C824MARACTU
Description
CAP CER 0.82UF 250V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.82 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2225C824MARACTU Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)