C2225C104KFRACTU
DigiKey Part Number
399-C2225C104KFRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2225C104KFRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2225C104KFRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C104KFRACTU
Description
CAP CER 0.1UF 1.5KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
C2225C104KFRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)