C2220X333KDRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220X333KDRACTU
DigiKey Part Number
399-C2220X333KDRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X333KDRACTU
Description
CAP CER 2220 FT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C2220X333KDRACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)