C2220X105K2RACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2220X105K2RACTU |
Description | CAP CER 1UF 200V X7R 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C2220X105K2RACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.065" (1.65mm) |