C2220X105K2RACTU
DigiKey Part Number
399-C2220X105K2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220X105K2RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220X105K2RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X105K2RACTU
Description
CAP CER 1UF 200V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
C2220X105K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)