C2220C682KGRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2.485
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220C682KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C682KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220C682KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220C682KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C682KGRACTU
Description
CAP CER 6800PF 2KV X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220C682KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)