C2220C362JGGACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C362JGGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220C362JGGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220C362JGGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C362JGGACTU
Description
CAP CER 3600PF 2000V C0GNP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3600 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
C2220C362JGGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)