C2220C304KBGLC7810 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.3 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
C2220C304KBGLC7810
DigiKey Part Number
399-C2220C304KBGLC7810TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C304KBGLC7810
Description
CAP 0.3UF 630V C0G 2220 LOW LOSS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.327" (8.30mm)