C192C224K5R5CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
C192C224K5R5CA
DigiKey Part Number
399-C192C224K5R5CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C192C224K5R5CA
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C192C224K5R5CA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)
Tolerance
±10%