C1825X332MFGACTU
DigiKey Part Number
399-C1825X332MFGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825X332MFGACTU
Description
CAP CER 1825 FT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1825X332MFGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)