C1825C682KGRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 980
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
C1825C682KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C682KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C682KGRACTU
Description
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1825C682KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)